Začíname s linkbuildingom – ako na spätné odkazy


Linkbuilding je, nepochybne, jeden z najdôležitejších nástrojov SEO optimalizácie. Ide o vytváranie spätných odkazov na webové stránky. Tie si môžete zaplatiť, ale taktiež získať, takpovediac, zadarmo. Nie všetko lacné, musí byť i kvalitné. Platí to však i naopak. Muž sediaci za počítačom v tyrkysovej kancelárii.jpg
 
Návod pre chudobných
 
Ako získať spätné odkazy bez toho, aby ste za ne museli platiť ? Pre tých, ktorí sa aspoň trošku orientujú vo svete internetu, sa môže táto úloha zdať takmer nereálna. Veď predsa každý chce niečo zarobiť a webové stránky fungujú práve preto, aby si za takéto služby, mohli ich zriaďovatelia účtovať peniaze. Áno, to je veľká pravda. V internetovom svete však existuje ešte jeden spôsob obchodu, a to výmena služby za službu. Ak nemáte na linkbuilding vyhradený rozpočet, môžete skúsiť takzvaný gusetbloging. Vy napíšete text, do ktorého umiestnite spätný odkaz. Následne oslovíte iné weby, ktorým v podstate poskytnete obsah zadarmo. Namiesto finančnej, bude pre vás odmenou, umiestnenie spätného odkazu.
 
Pri tomto spôsobe získavania spätných odkazov musíte počítať s tým, že nebudete úspešní na všetkých stránkach. Mnohokrát sa vám môže stať i to, že dané stránky nebudú tie najnavštevovanejšie. Preto sa pripravte na, o čosi, menej kvalitné spätné odkazy.Žena sediaca na trávniku s notebookom.jpg
 
Pre tých, ktorí majú rozpočet
 
Pokiaľ máte na budovanie svojho webu rozpočet, nebude to nič náročné. Konkrétne weby môžete oslovovať sami a snažiť sa získať čo najvýhodnejšiu cenovú ponuku. Druhou možnosťou je agentúra, ktorá urobí všetku prácu za vás. Tento spôsob sa môže na prvý pohľad zdať trošku cenovo náročnejší. V konečnom dôsledku to však môže byť presne naopak.
 
Pri výbere agentúry buďte obzvlášť opatrní. Nezabúdajte, že platíte za komplexnú službu, ktorú viete v priebehu procesu ovplyvniť len do istej, niekedy i do žiadnej, miery. Preto si agentúru vždy dobre preklepnite. Sústreďte sa najmä na jej referencie.