Neriskujte zbytočné problémy

Máte doma niekoľko potomkov a žiadny čas pre seba? Bohužiaľ je to dnes už celkom normálne. Dávno preč sú časy, kedy sa dal malý pokračovateľ rodu kedykoľvek zveriť ochotnej babičke a navštíviť s manželom hoci kino alebo divadlo. Seniori už dnes majú zaujímavejšie možnosti ako tráviť svoj čas. Cestujú, študujú, schádzajú sa v kaviarňach a cukrárňach. Vnuci im do tohto životného štýlu príliš nezapadajú. Na druhej strane už výchovu a problémy spojené s ňou majú dávno za sebou, tak sa im možno ani netreba čudovať.

Pochopenie však nerieši váš problém, pravda? Môžete sa obetovať, zatnúť zuby a čakať, kým deti začnú byť samostatnejšie. To však nie je riešenie, je to zúfalý čin, ktorý môže mať veľa nepríjemných následkov:

– vyčerpanie a únavu
– apatiu
– zvyšujúcu sa nervozitu
– depresiu
– vyhorenie
– zhoršenie partnerských vzťahov, ktoré môže viesť až k rozchodu

Pokiaľ nechcete nič podobné riskovať, zostáva vám jedine využívať služby profesionálov. V hlavnom meste stačí zadať opatrovanie detí bratislava a hneď máte k dispozícii jednotlivé opatrovateľky s rôznymi skúsenosťami, jasle, škôlky, detské centrá alebo zábavné centrá.

Pravdou samozrejme je, že nič nie je zadarmo, nezabudnite však investovať len tam, kde si budete istí kvalitnou starostlivosťou. Môžu vám pomôcť známi, recenzie na internete alebo sociálne siete. A rovnako ako v iných oblastiach aj tu platí okrídlená veta o dôvere a preverovaní. Začnite pár hodinami, až postupne čas predlžujte a to hlavne vtedy, ak sú potomkovia zvyknutí len na vás. V každom prípade odpočinutá a veselá mama či otec stoja za všetky peniaze, pretože sú to práve oni, ktorí majú na svedomí nezabudnuteľné detstvo. V pozitívnom alebo negatívnom zmysle, to už je na vás.