Len sa tak nechať unášať

V konečnom dôsledku je vlastne jedno, na čom sa spúšťate. Deti nedajú dopustiť na klasické drevené sane alebo boby, dospelí majú na výber o niečo viac možností. Hlavné je, aby vás to bavilo a príjemne unavilo, pretože tak či tak, je to druh športu. Základom toho, aby ste si to dostatočne užili je nielen teplá a funkčná spodná bielizeň, ale aj ostatné vybavenie na šport, ktorý ste si vybrali. Lyžiari a bežkári majú svoje priority, tí, ktorí preferujú snowboard, zase iné.

Poslední menovaní potrebujú vhodnú dosku, obuv a niečo, čo tieto dva predmety spojí tak, aby výsledkom bola nezabudnuteľná jazda. Ak si neviete rady, ako vybrať správne viazanie vhodné práve na váš spôsob jazdy, skúste osloviť odborníkov, ktorí vám dajú určite najvhodnejšie tipy. Alebo môžete rovno preveriť možnosti.

V zásade existujú dve základné varianty:

– mäkké – určené na free style jazdy, môže byť obyčajné alebo mäkké flow
– tvrdé – doskové alebo tvrdé step-in viazanie

Dôležité sú aj systémy uťahovania, ktoré môžu byť:

– klasické prackové
– s odklápacou pätkou
– kombinácia oboch predchádzajúcich

Odborníci odporúčajú nosiť si so sebou pri prvých jazdách náradie, prostredníctvom ktorého máte možnosť nastaviť všetko tak, aby vám to najviac vyhovovalo, pretože inak to jednoducho nejde. Môže sa vám zdať, že je to všetko veda, ale zďaleka to nie je také zložité. Jediné vyskúšanie na svahu vám napovie oveľa viac ako akákoľvek teória.

Potom už vám nič nebude brániť v tom, aby ste elegantne zdolali každý svah a užili si nielen samotnú jazdu, ale aj zdieľanie zážitkov, ktoré za to stoja, nad pohárom lahodného a teplého nápoja v spoločnosti ostatných vášnivých jazdcov.