Čierne korenie ako prírodná viagra

Ľudstvo oddávna hľadá spôsoby ako zlepšiť sexuálny život. Na pomoc prichádzajú rôzne rastlinné afrodiziaká, prírodné výťažky, esencie. Moderná doba a výskum syntetických látok priniesol na pomoc azda najznámejšiu modrú tabletku, ktorá istým spôsobom zatienila slávu prírodných prostriedkov. Jedným z druhov prírodnej viagry je bežne používané čierne korenie. Je často používanou prísadou do jedál, ale tiež viacerými diétami je zaraďované medzi nevhodné potraviny. Ako pôsobí čierne korenie? Je to len pochúťka pre gurmánov a možné dráždenie žalúdka? 

žena, erotická

Čierne korenie dokáže oveľa viac,  ukázalo sa že popri mnohých účinkoch môže byť prírodným spojencom viagry. Hlavná účinná zložka čierneho korenia, alkaloid piperín má schopnosť výrazne zvyšovať vstrebávanie a bilogické využitie viacerých živín z potravy a rovnako ovplyvňovať metabolizmus niektorých liekov. 

kravata, sexi

Piperín je štipľavá zložka nachádzajúca sa v plodoch rastlinnej čeľade Pieprovitých. Má dlhú históriu použitia v medicíne, ako posiľňujúci a liečebný prostriedok. Má schopnosť zvyšovať bilogogické využitie mnohých látok viacerými spôsobmi. Znižuje enzymatickú aktivitu črevnej sliznice, čím umožňuje prienik viacerých látok v zachovanej, aktívnej forme. Zlepšuje prenos aminokyselín cez črevnú sliznicu. Brzdí aktivitu viacerých pečeňových enzýmov a zabraňuje rozkladu viacerých látok prebiehajúcemu vo vnútri bunie a tým umožňuje predĺženie ich dostupnosti. 

Nízka sexuálna motivácia u žien môže byť dôsledok mnohých faktorov od veku počnúc, cez stres, až po chronické ochorenia a užívanie liekov končiac. Zvýšenie libida u žien je teda takisto komplex viacerých opatrení – niektoré sú veľmi jednoduché a pohodlne ich zvládne každá žena aj sama, niektoré najmä pri závažnejších formách straty libida musí riešiť lekár.

Nízke libido ženy sa mnohokrát prezentuje aj ako frigidita s tým, že pokles sexuálnej túžby trvalejšieho charakteru je už “normálna” sexuálna dysfunkcia. Zdravý sexuálny apetít totiž presne tak ako muž musí pociťovať aj žena, inak by s množením ľudstva nastal vážny problém.